24фудбал

Супер гол со волеј на Бабунски за Ботев Враца (ВИДЕО)

Македонскиот фудбалски репрезентативец, Доријан Бабунски постигна прекрасен гол во бугарското првенство кој не беше доволен за неговиот тим да избегне пораз кај Ботев Пловдив.

Македонија

Бабунски не беше стартер на овој меч, влезе во игра во второто полувреме и успеа да го даде својот седми гол во првенството.

Македонецот постигна убав гол со волеј, но неговиот тим беше поразен од Ботев Пловдив со 2-1.