24фудбал

Ал Келаифи: Мбапе знае што сака, знаеме и ние

Претседателот на ПСЖ, Насер Ал Келаифи се надева дека ќе успеа да најдат заеднички јазик за продолжување на договорот со Килијан Мбапе.

Франција

Договорот на Мбапе со ПСЖ истекува по крајот на оваа сезона и како што сега стојат работите тој ќе замине во Реал Мадрид.

Но, претседателот на ПСЖ е уверен во пресврт на ситуацијата и останување на Мбапе во неговиот клуб.

„Тој е одличен фудбалер. Знае што сака, знаеме ни ние. Дали преговорите за нов договор имаат прогрес? Се надевам“, изјави Ал Келаифи за „Л'Екип“.

Се шпекулира дека Донарума е незадоволен што често му е замена на Кејлор Навас.

„Џанлуиџи Донарума е едноставно исклучителен, тој ќе има допринос во успехот на ПСЖ во наредните сезони“.