24фудбал

Го изненадил Анчелоти, му побарал во јануари да се врати во клубот кој му е при срце

Карло Анчелоти врши одлична работа во Реал Мадрид, како одминува времето кралскиот клуб изгледа се подобро, но Италијанецот не може да им угоди на сите фудбалери.

Шпанија

Еден од оние кои се назадоволни од својот статус е Дани Себаљос.

Според „Ел Национал“, Карло Анчелоти бил изненден кога Себаљос побарал во јануари да се врати во Бетис, клубот каде ја почна кариерата.

Себаљос не сакал да остане во Реал Мадрид, ниту пак да се врати во Арсенал каде претходно играше на позајмица, негова желба е се пресели во Бетис, смета дека тоа е местото каде што би блеснал.


Доколку Бетис испрати соодветна понуда, Флорентино Перез нема да му прави проблем на Себаљос да замине. Реал Мадрид како стартери ги има Касемиро, Крос и Модриќ, а на клупата се Валверде, Камавинга и Иско, па кралскиот клуб има доволно избор за средниот ред.