24фудбал

Излезе снимка од соблекувалната на Јуве како Роналдо грми на соиграчите: Играме како го*на! (ВИДЕО)

Деновиве излезе документарецот на „Амазон“, „Сè или ништо“ кој овојпат е за минатата сезона на Јувентус, па се појави една снимка со Роналдо на која Португалецот е бесен на себе и на своите соиграчи.

Италија

Снимката е од полувремето на мечот против Порто во Лигата на шампионите. По првите 45 минути Јуве губеше со 0-1, а мораше да го добие мечот.

Роналдо влегувајќи во соблекувалната врескаше по сите велејќи дека играат како гомна и тој и останатите и дека мора да заиграат многу подобро.

Единствен кој му се спротивстави беше Квадрадо, а потоа Пирло им подвикна да прекинат и да го слушаат што ќе им каже.