24фудбал

Спектакуларниот гол на Абрахам со ножички (ВИДЕО)

Тами Абрахам беше двоен стрелец во победата на Рома од 4-0 над Зорја, а вториот негов гол посебно го привлече вниманието.

Италија

Абрахам начека една топка, ја шутна со ножички и ја затресе противничката мрежа за конечни 4-0.