24фудбал

Онана потврди: Заминувам од Ајакс

Голманот на Ајакс, Андре Онана потврди дека по крајот на сезоната ќе го промени клубот, а шпекулациите велат дека тој веќе се договорил со Интер.

Италија

Актуелниот договор на Онана со Интер истекува по крајот на сезоната, тој нема намера да го продолжи.

„Кога ќе отворите една врата, еден ден треба и да ја затворите. Можеби за мене дојде време да си одам. Го дадов најдоброто за овој клуб, направив се“, изјави Онана.

Се шпекулира дека тој веќе има вербален договор со Интер, Онана ќе биде наследникот на Хандановиќ.