24фудбал

Николов и Шериф овојпат беа немоќни против Реал Мадрид (ВИДЕО)

Реал Мадрид му врати на Шериф за шокот кој му беше приреден на Бернабеу, овојпат кралскиот клуб победи со 3-0, а Бобан Николов одигра нешто повеќе од половина час.

Лига на Шампиони

Реал Мадрид лесно, со 3-0 славеше на гостувањето во Молдавија против Шахтар, тимот кој го приреди најголемото изненадување досега во Лигата на шампионите.

Домаќините се држеа половина час, а тогаш Алаба погоди за водство на Реал Мадрид од 1-0.

Пред самиот крај на првиот дел Тони Крос зголеми за 2-0 и веќе работите стануваа јасни.

По десет минути игра во вториот дел, Карим Бензема ги постави конечните 3-0 за Реал Мадрид.

Бобан Николов во игра влезе во 59. минута од натпреварот.

Во оваа група претходно Интер со 2-0 го совлада Шахтар.

Реал Мадрид и Интер се во осминафиналето, кралскиот клуб има 12 бода, нероазурите 10, па во последното коло во меѓусебен дуел ќе одлучуваат за првото место.

Шериф со шест бода веќе го има освоено третото место и ќе продолжи во Лига Европа. Шахтар има само еден бод.