24фудбал

Мурињо си го исполни ветувањето, му купи патики на Феликс од 800 евра! (ВИДЕО)

Жозе Мурињо му вети на младиот Феликс Афена Џан дека ќе му ги купи патиките кои ги посакува ако даде гол и тоа го направи.

Италија

Мурињо синоќа откри дека му ветил патики од 800 евра на Феликс Афена Џан, кој фудбалерот многу ги сакал.

18-годишниот фудбалер кој оваа сезона е прекомандуван во првиот тим од младинците на Рома, со два гола синоќа донесе победа над Џенова, а Мурињо денеска му ги купи патиките.