24фудбал

Каков гол со пета! И Ибрахимовиќ може да му подзавиди! (ВИДЕО)

Фудбалерот на Гронингер, Сирил Нгонг даде гол каков што ретко се гледа и предизвика големо внимание.

Видео

Ибрахимовиќ кој важи за мајстор кога е во прашање играта со пета, може да му честита на Сирил Нгонг за овој маестрален погодок.