24фудбал

Навивач на Марсеј влезе во теренот и прекина акција на Меси (ВИДЕО)

Француското класико меѓу Марсеј и ПСЖ заврши без голови, а учество на теренот си зема и еден навивач кој спречи акција на гостите.

Франција

На овој дерби дуел атмосферата на Велодром секогаш е жестока, така беше и овојпат.

Во 73. минута се случи и еден посебен момент. Додека топката беше во Меси, еден навивач на Марсеј влета во теренот и тргна кон него по што мечот мораш да биде прекинат додека не биде отстранет навивачот.