24фудбал

Мајсторски гол со лоб на Дориев против Академија Пандев, не го прослави погодокот (ВИДЕО)

Љупчо Дориев постигна прекрасен погок со лоб удар во Струмица против Академија Пандев, но не славеше против својот поранешен клуб.

Македонија

Дориев мајсторски го лобуваше истрчаниот Марко Ивановки и донее водство на Шкендија во Струмица. Но не сакаше да се радува поради почит кон својот поранешен клуб.