24фудбал

Халанд направи нешто што никој не направил, погледнете го ова чудо! (ВИДЕО)

Ерлинг Халанд на тренинг покажа досега невидена вештина, напаѓачот на Борусија Дортмунд уште еднаш ги импресионираше сите.

Германија

Халанд стави три топки една врз друга и трипати шутна на исто место.