24фудбал

Насри ја заврши кариерата и се посвети на јадење, се направил... (ФОТО + ВИДЕО)

Синоќа на Велодром во Марсеј се одигра хуманитарен натпревар на кои играа поранешни ѕвезди на клубот, меѓу нив беше и Самир Насри кој привлече најголемо внимание.

Франција

Насри неодамна ја заврши фудбалската кариера, има само 34 години, и за многумина не несфатливо како успеал толку да се здебели за така кратко време. Неговиот физички изглед беше главна тема од хуманитарниот меч во Марсеј.