24фудбал

Малку фалеше хет-трикот Роналдо да го зачини и со брилијантен гол со ножички (ВИДЕО)

Кристијано Роналдо синоќа му даде три гола на Луксембург, а гостинскиот голман спречи тој да го постигне еден од своите најубави погодоци во кариерата.

СП 2022

Во 68. минута од мечот, Роналдо убаво смири една топка, со ножички ја шутна под пречката на Луксембург, но голманот со одлична интервенција одбрани.