24фудбал

Германците оставија вистински хаос зад себе во соблекувалната (ВИДЕО)

„Панцирите“ се дел од фудбалската елита долги години, меѓутоа покажаа голема некултура на гостувањето во Скопје со тоа што оставија вистински неред зад себе.

Македонија

Најдобрата македонска фудбалска репрезентација доживеа тежок пораз на свој терен од Германија со 0-4, што значеше и одмазда на „Панцирите“ за претходниот пораз на свој терен со 1-2 во мундијалските квалификации.

Германците беа надмоќни на теренот во Скопје, меѓутоа тие оставија вистински неред во соблекувалната од националната арена „Тодор Проески“, за што сведочи и репортажата на „Билд“.

Видео - ТУКА.