24фудбал

Папараците одново ги „уловија“ Деле Али и ќерката на Гвардиола (ФОТО)

Ѕвездата на Тотнем ја одведе ќерката на Гвардиола на појадок и кафе на место кое е посебно привлечно и посетувано од страна на познатите лица на Островот.

Англија

Пред неколку месеци медиумите на Островот објавија фотографија на која 25 годишната ѕвезда на Тотнем, Деле Али се бакнува со ќерката на тренерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола, 20 годишната студентка Марија, а се чини дека повеќе нема никакви дилеми за нивната врска.

Парот беше „уловен“ од страна на папараците излегувајќи од елитниот бар во Лондон, „Мејфер“, инаку место кое е доста популарно помеѓу познатите лица на Островот, како и ѕвездите од Премиерлигата.