24фудбал

Како Нагелсман оди на работа (ФОТО)

Тренерот на Баерн Минхен, Јулијан Нагелсман објави фотографија на социјалните мрежи која предизвика внимание.

Германија

Нагелсман објави фотка како со лонгборд пристигнува во тренинг центарот на Баерн Минхен.

Последните натпревари на Баерн Минхен под водство на Нагелсман изгледаат импресивно, па младиот стратег има причина за задоволство.

Баварците вечерва го отвараат новото коло во Бундеслигата, му гостуваат на Гројтер Фурт кој е на дното на табелата.