24фудбал

Мечот меѓу Фиорентина и Интер имал и трето полувреме, навивачи се тепале пред Артемио Франки (ВИДЕО)

Навивачи на Фиорентина и Интер имале физичка пресметка по натпреварот кој го добија нероазурите со 3-1.

Италија

Тепачката еруптирала на плоштадот Алберти кој е во близина на Артемио Франки.

Двете групии на навивачи се тепале со разни предмети, палки, бакли...