24фудбал

Моментот кога Роналдо ја погоди редарката во глава (ВИДЕО)

За време на загревањето пред мечот со Јанг Бојс, Кристијано Роналдо со топка погоди редарка во глава, се појави и видео од тој момент.

Лига на Шампиони

Откако ја погоди, Роналдо пријде да види како е, а потоа и подари и дрес. На социјалните мрежи се појави и видео од ударот.