24фудбал

Официјално: Мацари е нов тренер на Каљари

Каљари брзо најде нов тренер, Валтер Мацари ќе биде нивниото нов предводник.

Италија

По поразот од Џенова, Каљари му даде отказ на Леонардо Семплици, а денеска го потврди новиот тренер.

Тимот ќе го води Валтер Мацари кој стави потпис на тригодишен договор со клубот од Сардинија.