24фудбал

Емотивни сцени, навивачи на Барселона плачеа по Меси откако дознаа дека си оди (ВИДЕО)

Информацијата за заминување на Меси од Барселона оддекна како шок за навивачите на каталонскиот клуб.

Шпанија

Доцна синоќа се случуваа емотивни сцени пред Камп Ноу, дел од навивачите со солзи го искжаа своето разочарување.