24фудбал

ПСЖ го загуби првиот меч за трофеј во новата сезона, Лил покажа кој е шампион (ВИДЕО)

Лил со 1-0 го победи ПСЖ во Суперкупот на Франција, тимот на Покетино не успеа во битката за првиот трофеј оваа сезона.

Франција

Покетино се уште не може да смета на дел од главните ѕвезди во тимот кои имаа продолжен одмор поради настапите за репрезентациите, но имаше солиден тим кој сепак разочара.

И во составот на Лил недостасуваа некои играчи, пред се Ренато Санчез, сепак тие покажаа кој е шампионот.

Единствениот гол беше постигнат на крајот од првото полувреме кога погоди Португалецот, Шека.