24фудбал

САД го освои Голд Купот (ВИДЕО)

Селекцијата на САД, го победи Мексико со 1-0 со гол во 117. минута и го освои Голд Купот.

Останато

Американците по седми пат победија на шампионатот на Северна и Централна Америка и Карибите откако синоќа го добија финалето против Мексико со 1-0.

Погодокот го постгна Мајлс Робнсон во 117. минута.