24фудбал

Дориан Бабунски со два гола ја потопи Левски Софија (ВИДЕО)

Македонскиот напаѓач, Дориан Бабунски одлично ја почна новата сезона откако со два гола му донесе победа на Ботев Враца над Левски Софија од 2-0.

Македонија

Првиот гол Бабунски го постигна во 5. минута со глава, а вториот во 58. минута од пенал. Во меѓувреме фудбалерите на Левски Софија не реалираа удар од белата точка.