24фудбал

Црвена звезда загуби во Казахстан (ВИДЕО)

Фудбалерите на Црвена звезда го загубија првиот натпревар против Каират Алмати во второто квалификациско коло, белградскиот гигант беше поразен со 2-1.

Лига на Шампиони

Црвена звезда имаше серија од девет месеци без пораз, денеска конечно ја почувствуваа горчината на загубен меч.

Каират дојде во водство во 24. минута со гол на Канте, а Хрватот Макановиќ со автогол во 57. минута го изедначи резултатот. На десет минути пред крајот Бањак погоди за победа од 2-1.