24фудбал

Заврши групната фаза, познати се осминафиналните двојки на ЕП

Со денешните натпревари заврши групната фаза на Европското првенство, познати се сите осминафинални двојки на Европското првенство.

ЕВРО 2020

Сабота 26 јуни

Велс - Данска 18 часот

Италија - Австрија 21 часот


Недела 27 јуни

Холандија - Чешка 18 часот

Белгија - Португалија 21 часот


Понеделник 28 јуни

Хрватска - Шпанија 18 часот

Франција - Швајцарја 21 часот


Вторник 29 јуни

Англија - Германија

Шведска - Украина