24фудбал

Роналдо бега со трофејот, Пандев го брка (ВИДЕО)

Омар Момани, човекот кој ги прави познатите цртани за светскиот фудбалски портал „Гол“, објави цртани видеа и за Европското првенство.

ЕВРО 2020

Португалија го брани трофејот од Европските првенства, па Кристијано Роналдо е прикажан како го држи пехарот и бега од играчите на другите репрезентации. Го бркаат ѕвездите од останатите селекции, а меѓу нив се појавува и Горан Пандев.