24фудбал

„Ова е светот на Канте и ние живееме во него“ (ФОТО)

Нголо Канте имаше уште една брилијантна партија на голем натпревар за Челси, а по мечот пристигнуваа пофалби од сите страни.

Лига на Шампиони

Канте беше играч на натпреварот и на двата полуфинални натпревари против Реал Мадрид, а и на синоќешниот финален меч против Манчестер Сити.

Францускиот фудбалер на трите најголеми натпревари оваа сезона беше прогласуван за играч на натпреварот. Канте е импресивен и тоа го признаваат сите. 

Интересни беа реакциите за скромниот играч од средниот ред. А најдобрата пристигна од фудбалерката на Челси, Ерин Катберт која напиша: „Ова е светот на Канте и ние живееме во него“.