24фудбал

Војвода ја испрати Парма во Серија Б (ВИДЕО)

Со гол на Мергим Војвода, Торино со 1-0 ја победи Парма која во следната сезона ќе настапува во Серија Б.

Италија

Парма мечот го почна со желба за триумф и продолжување на борбата за опстанок, но крајот беше во Торино.

Во вториот дел косовскиот фудбалер Мергим Војвода постгна гол за победа на Торино од 1-0 и испаѓање на Парма од Серија А.

Претходно од Серија А испадна Кротоне.