24фудбал

Пандев му го честиташе Скудетото на Интер (ФОТО)

Најдобриот македонски фудбалер, Горан Пандев преку социјалните мрежи му ја честиташе шампионската титула на Интер.

Италија

По 11 години Интер повторно е шампион на Италија, Горан Пандев беше дел од тимот на нероазурите кој го освои претходното Скудето со Мурињо.

Македонецот не го заборава Интер кој беше и клубот кој го донесе во Италија. Пандев со стори на својот инстаграм профил им ја честиташе титулата.