24фудбал

Тепачка по мечот меѓу Монако и Лион (ВИДЕО)

Монако ги загуби шансите за шампионската титула откако на свој терен беше поразен од Лион со 3-2.

Франција

Натпреварот изобилуваше со тензија, а кулминацијата се случи по натпреварот кога фудбалерите на двете екипи се обидоа физички да се пресметаат меѓусебе.


На три кола до крајот Лил е прв со 76 бодови, ПСЖ има 75, Монако 71, Лион 70.