24фудбал

Каков ѕвер: Лукаку излезе со автомобил низ улиците на Милано да ја слави титулата (ВИДЕО)

Интер денеска стана шампион на Италија откако Аталанта не го победи Сасуоло, а Ромелу Лукаку не издржа, излезе да слави на улиците.

Италија

Фановите на Интер денеска го преполнија плоштадот во Милано за да ја прослават титулата, тоа беше очекувано, но она што падна во очи е потегот на Лукаку. Тој излезе и се возеше со автомобил низ улиците од градот прославувајќи го Скудетото.