24фудбал

Фабрегас твитна за играта на Канте на мечот со Реал Мадрид (ФОТО)

Сеск Фабрегас кој е поранешен играч на Челси, имаше голема пофалба за перформансите на Нголо Канте на мечот со Реал Мадрид.

Лига на Шампиони

Канте одигра фантастичен натпревар, беше еден од најдобрите на теренот, а според многумина и најдобриот.

Фабрегас во текот на второто полувреме од мечот твитна: „Нголо секогаш бил играч за големи натпревари. Никогаш не се сомневајте во него. Тој игра за двајца“.