24фудбал

Алиоски: Је*ем ти матер! Ван Бисака: What? (ВИДЕО)

Интересен момент од мечот меѓу Лидс и Манчестер јунајтед во кој главната улога ја имаше нашиот Езгјан Алиоски.

Англија

Ван Бисака стартуваше остро врз Алиоски, а нашиот фудбалер го опци на српски, му рече: „Јебем ти матер Ван Бисака“, Англичанецот не знаеше што значи тоа, па си праша: „What?“.