24фудбал

Пандев со два гола против Беневенто дојде до јубилејната 100ка во Серија А! (ВИДЕО)

Македонскиот капитен, Горан Пандев дојде до бројката од 100 погодоци во Серија А откако за десет минути двапати ја тресеше мрежата на Беневенто.

Македонија

Горан Пандев најпрво во 11. минута го изедначи резултатот на 1-1, а десет минути подоцна постигна гол и за 2-2.

Со овие два гола Пандев дојде до јубилејната бројка од 100 погодоци во Серија А.