24фудбал

Голот на Порто вреди да се види повеќе пати, совршени ножички на Тареми (ВИДЕО)

Порто исто како и Баерн Минхен победи со 1-0 но доживеа елиминација од Лигата на шампионите.

Лига на Шампиони

Погодокот на Порто дојде доцна, во 94. минута. Но тоа не беше обичен гол, Тареми со прекрасни ножички ја затресе мрежата на Менди.