24фудбал

Гол човек влета во теренот на мечот меѓу Гранада и Манчестер јунајтед (ВИДЕО)

Мечот меѓу Гранада и Манчестер јунајтед за момент беше прекинат откако гол човек влета во теренот.

Лига Европа

Иако мечот на „Лос Карменес“ како и сите останати се игра без публика, сепак еден човек успеа да влезе, да му побегне на озбедувањето и да втрча на теренот.

Тој му бегаше на обезбедувањето, но во еден момент легна на теренеот, по што беше изнесен надвор.