24фудбал

Милер: Си пукавме во нога

Томас Милер кој беше стрелец на еден од двата гола за Баерн против ПСЖ, вели дека неговиот тим можел да победи и 6-3.

Лига на Шампиони

Баерн Минхен синоќа доживеа непријатен пораз во Лигата на шампионите на свој терен од ПСЖ со 3-2. Баварците создадоа многу повеќе шанси од парижаните, но им фалеше реализација, отсуството на Левандовски беше видливо.

„Секогаш може да зборувате за головите кои сте ги примиле, но мислам дека никој немаше да се жали доколку ние победевме со 5-3 или 6-3“, вели Томас Милер.

„Некако си пукавме во нога. Сега мора да влегуваме од задна врата“.

Според играта се чини дека и покрај поразот Баерн Минхен не е без шанси во Париз.