24фудбал

Берлускони повторно е во болница

Поранешниот претседател на Милан, а сегашен прв човек на Монца, за две недели двапати е хоспитализиран.

Италија

„Ла Република“ информириа дека Силвио Берлускони од синоќа е префрлен во болницата Сан Рафаеле во Милано.

Тој бил кај неговата ќерка каде што го поминал Велигден, не му било добро, па по прегледот од докторите било одлучено да се врати во Сан Рафаеле од каде излегол неодамна.

Претходно на 24 март бил хоспитализиран.

Минатата година Берлускони прележа ковид-19.