24фудбал

Судијата му побара автограм на Халанд! На УЕФА нема да ѝ се допадне тоа (ВИДЕО)

Еден од помошниците на синоќешниот меч меѓу Манчестер Сити и Борусија Дортмунд, му побара автограм на Ерлинг Халанд во тунелот од стадионот.

Лига на Шампиони

По завршувањето на мечот меѓу Манчестер Сити и Борусија Дортмунд се случи еден необичен момент, помошникот судија му побара автограм на Ерлинг Халанд.

УЕФА може да го казни судијата бидејќи со барањето автограм од играч се покажува наклонетост кон одреден фудбалер, што не е убава слика во јавноста.