24фудбал

Мексиканскиот коментатор се изнавика за мерак по голот на Елмас! (ВИДЕО)

Македонија синоќа беше хит во светот, а мексиканскиот коментатор збудале по голот на Елиф Елмас кој значеше триумф на нашата репрезентација против големата Германија.

Македонија

Стилот на латино-американските коментатори е познат, а убаво е да се слушне долгото викање: „гооооооооол“ кога Македонија дава победнички погодок против Германија.

Мексиканскиот коментарот мераклиски се изнавика: