24фудбал

Случајно или не? Луд гол на Истатов за Осогово? (ВИДЕО)

Внукот на славниот Благој Истатов кој го носи и неговото име, постигна маестрален погодок за Осогово на мечот против Саса.

Македонија

Дилемата е само дали Истатов имаше намера да ја затресе противничката мрежа или сакаше да нафрли?