24фудбал

Се расипа Ролс Ројсот на Куртоа од 300.000 евра, мораше да интервенира влечна служба (ВИДЕО)

Тибо Куртоа синоќа на тренинг пристигна со Ролс Ројс од 300.000 евра но мораше да си замине дома со службено Ауди откако луксузниот автомобил беше качен на влечна служба.

Шпанија

Реал Мадрид синоќа ги имаше последните подготовки пред дуелот со Реал Сосиедад а Тибо Куртоа имаше непријатно искуство со својот авомобил.

Голманот на тренинг пристигна со Ролс Ројс од 300.000 евра, но мораше да си замине дома со службено Ауди.

Одредени извори велат дека луксузниот автомобил не сакал да стартува, па била викната влечна служба.