24фудбал

Мекини заборави на дуелот Верона-Јувентус кога го виде задникот на Дилета Леота (ФОТО)

Атрактивната новинарка привлекува внимание секогаш кога ќе се појави на терените а камарите синоќа во „уловија“ Вестон Мекини во интересна ситуација.

Италија

Јувентус водеше битка со Верона на Бентегоди, но случувањата на теренот во еден момент беа во втор план за Вестон Мекини.

Кога Дилета Леота помина крај клупата на „старата дама“, погледите на Американецот беа насочени кон атрактивната новинарка.

Камерите го „уловија“ овој интересен момент, па Мекини за кратко време стана хит на социјалните мрежи.