24фудбал

Жоао Феликс: Роналдо има големо влијание врз мене, тој им дели совети на сите млади играчи во репрезентацијата

Младата ѕвезда на Атлетико Мадрид, Жоао Феликс вели дека има влијание од неговиот сонародник Кристијано Роналдо со кој заедно играат во португалската репрезентација.

Шпанија

Жоао Феликс вели дека не само на него, туку Роналдо се труди да им помогне на сите млади играчи во португалската репрезентација.

„Кристијано има големо влијание врз мене“, вели Жоао Феликс.

„Кога сме со националниот тим, тој секогаш се труди на мене и на сите млади играчи да ни даде совети за работата, мотивацијата и за се што може“.