24фудбал

Чурлинов се врати на тренинзите на Штутгарт со посебна маска на себе (ФОТО)

20 годишниот Македонец кој настапува како крилен напаѓач на германскиот бундеслигаш во новата сезона запиша пет настапи.

Македонија

Нашиот младински репрезентативец Дарко Чурлинов имаше несреќен момент за време на тренинг на Штутгарт каде се здоби со скршеница на носот, по што отсуствуваше од клупските обврски.

Пред десет дена Чурлинов имаше операциски зафат, а веќе се врати на тренинзите на Бундеслигашот, кој на социјалните мрежи објави и со каква маска на себе мора да тренира Македонецот.