24фудбал

Манчестер јунајтед е специјалист за пресврти како никој друг во историјата на Премиеирлигата

Манчестер јунајтед повторно победи откако прво имаше негатива, овој пат го совлада Фулам со 2-1.

Англија

Фулам поведе на Кревин Котиџ со 1-0, но Манчестер јунајтед со голови на Кавани и Погба дојде до победа.

Ова беше 94. натпревар во кој Манчестер јунајтед прво губи а потоа победува. Никој друг во историјата на Премиерлигата не успеал да победи толку пати со пресврт.