24фудбал

Ренова продолжува со реновирање на тимот, потпишаа и Тафа и Јусуфи

Ренова е прилично зафатена во јануарскиот преоден рок, „гипсарите“ денеска промовираа уште двајца нови играчи, Арбен Тафа и Фатјон Јусуфи.

Македонија

Клубот од Џепчиште создава тим кој ќе треба да им донесе опстанок во лигата.

Тие денеска ги промовираа Арбен Тафа кој е играч од одбраната и Фатјон Јусуфи кој игра на позицијата лево крило.

Fatjon Jusufi: Jam gati për të bërë mirë,po rikthehem për klubin,shpresoj që në fund të ja dalim. Welcome Fatjon. #FORCARENOVA

Posted by K.F Renova on Wednesday, 13 January 2021

Арбен Тафа пристигнува како слободен играч откако претходно го раскина договорот со Беласица, а Јусуфи се враќа во Ренова откако претходно беше во Шкупи.

Arben Tafa për mbrojtje akoma më të fortë. #FORCARENOVA

Posted by K.F Renova on Wednesday, 13 January 2021

Претходно Ренова се засили со словенечкиот фудбалер од средниот ред Марко Гајиќ и голманот Вулнет Исљами. На позајмица од Шкендија пристигна Арлинд Алити, а од клупската школа прекомандувани во првиот тим се Ерен Мемеди и Амар Емрули, ново засилување е и Колумбиецот Џон Еду Мена Перез.

Од клубот засега си заминаа Валон Незири, Артан Велију, Арменд Алиу, Алтин Сефо и Сулејман Кулабали.