24фудбал

Му легна, Погба со моќен волеј му нови водство на Манчестер јунајтед (ВИДЕО)

Пол Погба постигна одличен гол со волеј за водство на Манчестер јунајтед на гостувањето кај Барнли.

Англија

По убава асистенција од Рашфорд, Погба со волеј постигна гол, топката на патот до мрежата удри играч на Барнли, но погодокот изгледаше моќно и покрај тоа.