24фудбал

Дали ВАР го оштети Ливерпул, требаше ли да има пенал? (ВИДЕО)

Контроверзен момент на дуелот меѓу Саутемптон и Ливерпул, навивачите на црвените се бесни на социјалните мрежи откако не им беше досуден пенал.

Англија

Фановите на Ливерпул се чудат како ВАР не донесе одлука за пенал откако играч на Саутемптон играше со рака во сопствениот шеснаесетник и спречи топката да отиде во нивниот гол. Судиите сигурно имаат свое убедување за оваа ситуација, но навивачите на тимот од Енфилд се бесни на оваа одлука.